Youth on the move στο Βόλο 18 – 20 Απριλίου 2013

H ΔΑΣΤΑ και οι αντίστοιχες Δομές συμμετείχαν στις εκδηλώσεις  «Νεολαία σε Κίνηση»  που διοργάνωσε η Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα στην παραλία του Βόλου από την Πέμπτη 18 Απριλίου έως το Σάββατο 20 Απριλίου 2013.

Κατά τη διάρκεια των εκδηλώσεων λειτούργησαν θεματικά περίπτερα με τη συμμετοχή εκπροσώπων Υπουργείων και Φορέων που υλοποιούν ευρωπαϊκά προγράμματα κινητικότητας για την εκπαίδευση & την απασχόληση.

Η ΔΑΣΤΑ , η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας , το Γραφείο Διασύνδεσης και το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης  συμμετείχαν στο περίπτερο του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, Αθλητισμού & Πολιτισμού καθώς και στο πρόγραμμα παράλληλων εκδηλώσεων με σχετικές παρουσιάσεις:

Καινοτόμες υπηρεσίες ενίσχυσης απασχολησιμότητας του Γραφείου Διασύνδεσης – Πέμπτη, ώρα 16.00

–  ΔΕΙΧΝΩ ΜΕ ΠΡΑΞΗ!  «Σπου…ΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ» (Γραφείο Πρακτικής Άσκησης Πανεπιστημίου Θεσσαλίας) – Παρασκευή, ώρα 17.00

Startup Chat (Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας) – Σάββατο, ώρα 12.40

Παιχνίδι Δημιουργικότητας  (Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας)- Σάββατο, ώρα 13.05

Κατεβάστε το πρόγραμμα εδώ

Πληροφορίες στο facebook για  την πρωτοβουλία «Νεολαία σε Κίνηση « και για την  εκδήλωση

Περισσότερες πληροφορίες για την πρωτοβουλία Νεολαία σε Κίνηση: http://ec.europa.eu/youthonthemove/