Σεμινάριο SPSS από τη Medical Statistics στο Βόλο

H Medical Statistics σε συνεργασία με το εργαστήριο Βιομετρίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας πραγματοποιεί σεμινάριo με θέμα:

Ανάλυση ιατρικών δεδομένων με το SPSS

Το σεμινάριο απευθύνεται σε ιατρούς και νοσηλευτές, και γενικότερα σε όσους χειρίζονται ιατρικά ερευνητικά δεδομένα στο πλαίσιο ερευνητικών προγραμμάτων ή διατριβών.

Οι συμμετέχοντες με τη λήξη του σεμιναρίου θα είναι σε θέση:

να δημιουργούν και να χειρίζονται βάσεις δεδομένων στο SPSS

να κατανοούν το σύνολο των βασικών στατιστικών εννοιών που εμφανίζονται σε ιατρικές μελέτες.

να διεξάγουν ελέγχους υποθέσεων σε πραγματικά δεδομένα και να οδηγούνται σε ασφαλή στατιστικά συμπεράσματα.

Οι συμμετέχοντες θα αποκτήσουν πιστοποιητικό παρακολούθησης του Σεμιναρίου επικυρωμένο από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και θα λάβουν 16 μόρια συνεχιζόμενης εκπαίδευσης από τον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο.

Σάββατο και Κυριακή 28-29 Ιουνίου

&

Σάββατο και Κυριακή 12-13 Ιουλίου

στο αμφιθέατρο του Γενικού Νοσοκομείου Βόλου «Αχιλλοπούλειο»